„Jeep“ sieks tapti SUV elektrifikacijos lyderiu pasaulyje

„Jeep“ žengia naują elektrifikacijos etapą ir iki 2025 m. Šiaurės Amerikoje bei Europoje planuoja pristatyti net keturis visiškai elektrinius SUV modelius. Bendrovė teigia, kad dar iki 2030 m. net 100 proc. Europoje parduodamų bendrovės SUV – bus tik elektra varomi, tuo tarpu JAV šis skaičius sieks – 50 proc.

„Siekdami tapti pirmaujančiu nulinės emisijos visureigių prekės ženklu pasaulyje šiuo metu kuriame galingiausius ir lig šiol tvariausius „Jeep“ visureigius“, – sakė „Jeep“ prekės ženklo vadovas Christian Meunier.

„Jeep“ neseniai pristatė pirmąsias dvi visiškai elektrinių visureigių versijas – „Jeep Recon“ ir „Jeep Wagoneer“, kurie jau netrukus pasieks Šiaurės Ameriką ir kitas pasaulio rinkas. Bendrovė taip pat patvirtino, kad visiškai naujas ir visiškai elektrinis „Jeep Avenger“ bus pristatytas Europoje kitų metų pradžioje.

Anot „Jeep“ atstovų Lietuvoje, visiškai naujas elektra varomas visureigis „Jeep Recon“ pirmiausia debiutuos Šiaurės Amerikoje.

„Šis tvirtas ir visiškai elektrinis automobilis skirtas tiems, kurie svajoja apie ekstremalių nuotykių paiešką beveik visiškoje tyloje. Sukurtas taip, kad 100 proc. atitiktų keturiais ratais varomam „Jeep“ keliamus lūkesčius ir visiškai neterštų aplinkos. „Jeep Recon“ išsiskirs naujausiomis technologijomis, atskleisiančiomis naujus potyrius ne tik kelyje, bet ir bekelėje“, – sako oficialios „Jeep“ atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Ardzevičius.

Pasak jo, įdiegta „Jeep Selec-Terrain“ traukos valdymo sistema, e-locker ašių technologija, specialios apsaugos kėbulo dugne, vilkimo kabliai ir tvirtos bekelei skirtos padangos, bus savotiška nauja vizitinė „Jeep“ elektrifikacijos kortelė. Naujausios kartos „Uconnect“ sistema vairuotojams suteiks prieigą prie įspūdingiausių bekelės trasų, kuriose nepamirštamais vaizdais bus galima mėgautis vos vienu mygtuko paspaudimu, nuleidžiant stogą.

„Naujuoju elektriniu „Jeep Recon“ galima įveikti vieną sudėtingiausių „Rubicon“ bekelės trasų JAV, turint pakankamai baterijos atsargų, kad sėkmingai pavyktų sugrįžti į miestą nesustojus pakrauti automobilio“, – pažymi „Jeep“ ženklo vadovas Ch. Meunier.

Visuomenei šis pasaulinis visureigis bus pristatytas kitais metais, o jo masinė gamyba Šiaurės Amerikoje bus pradėta jau 2024 m.

„Jeep Recon“ bus parduodamas pagrindinėse pasaulio rinkose, įskaitant ir Europą, tad jo debiutas mūsų šalyje, sutaps su kitų Europos šalių“, – pažymėjo „Jeep“ atstovybės vadovas.

Gamintojas pažymi, taip pat papildysiantis premium visureigių „Wagoneer“ šeimą visiškai nauju vien elektra varomu unikaliu, aptakiu, aerodinaminio dizaino visureigiu, kol kas kodiniu pavadinimu „Jeep Wagoneer S“, kuriuo sieks įtvirtinti „Jeep“ prekės ženklo pozicijas premium visureigių segmente.

Bendrovė ketina išplėsti ir „Wagoneer“ modelių asortimentą, pristatys dvi skirtingas visiškai naujas elektrinio „Wagoneer“ versijas, vidutinio dydžio premium SUV segmento „Wagonner“ ir didelių SUV segmento „Wagoneer“, leisiantis viena įkrova įveikti net 800 km. atstumą.

Priešingai nei „Recon“, juo rinkas ketina užkariauti ne tik su standartiniais keturių ratų varomos legendinės „Jeep“ važiuoklės sprendimais, bet ir suteikdamas galimybę kelionę juo pritaikyti visoms kelio dangoms, pasitelkus pažangiausias „Jeep“ technologijas, užtikrinančias įspūdingą važiavimą, bet kur ir bet kada.

„Jeep Wagoneer S“ bus tik elektra varomas, vienu įkrovimu galintis įveikti daugiau nei 600 km. atstumą, išvystantis net 600 AG, o iki 100 km/val. arba 90 mylių per val. įsibėgėjantis vos per 3,5 sekundės.

„Tai bus ypač efektyvus, technologijų tiesiog prikimštas, keturiais ratais varoma važiuokle, puikiu važiavimu, greitu įsibėgėjimu ir vienu įkrovimu įveikiamu 400 mylių atstumu išsiskiriantis visureigis“ – pridūrė Ch. Meunier.

„Jeep Wagoneer S“ visuomenei bus pristatytas kitais metais, o Šiaurės Amerikoje gamyba jo bus pradėta 2024 m. Šis modelis bus parduodamas pagrindinėse pasaulio rinkose, įskaitant ir Europą, tad galėsime pasiūlyti jį ir Lietuvos rimtų automobilių mėgėjams“, – sako „Jeep“ atstovai Lietuvoje.

Tuo tarpu trečiasis, naujausias gamintojo kūrinys „Jeep Avenger“ debiutuos jau Paryžiaus automobilių parodoje žiniasklaidos atstovams skirtą spalio 17 d., ir jau tą pačią dieną bus galima šį automobilį užsisakyti. Automobilių salonus „Jeep Avenger“ pasieks 2023 m. pradžioje, o juo prekiaujama bus ne tik JAV, Europoje, bet ir Japonijoje, Pietų Korėjoje.

400 km atstumą elektriniu varikliu įveikiantis naujasis visureigis išsiskirs įspūdinga savo segmentui prošvaisa ir moderniu ir technologiškai pažangiu interjeru, kuriame bus daug vietos tiek keleiviams, tiek kroviniams.

„Jeep“ atstovų Lietuvoje, pirmasis pilnai elektra varomas „Jeep“ SUV Lietuvos rinką pasieks X.